Tanulmányi verseny eredmények - 2015/2016.

Tiéd a Szó-Tár! verseny

A 9.C osztály csapata 3. helyezést ért el
A csapat tagjai: Besze Brigitta, Cserey Adrienn, Czinderi Laura, Erdei Dorottya, Hamri Sarah 9.C
Felkészítő tanár: Takács Éva

* * *

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny

Szabó Anna 11.D a 11-12. évfolyamos alkalmazói kategóriában 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Országos Elősegély-ismereti Verseny

A Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata országos 6. helyezést ért el.
Csapat tagjai: Bene Borbála 11.D, Tóth Barbara 11.D, Dublecz Dávid 11.D
Felkészítő: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Országos Elsősegélynyújtó Verseny megyei forduló

A Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata megyei 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bene Borbála 11.D, Dublecz Dávid 11.D, Gerencsér Dóra 11.D, Tóth Barbara 11.D, Varga Sára 11.D

* * *

Arany Dániel Matematika verseny

Csuha Boglárka 11.B  1. dicséretet kapott
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Lóczy Lajos Földrajz Verseny országos döntő

Gombásy Ákos 10.B 13. hely
Fellkészítő tanár: Zámbó Zoltán

* * *

Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny országos döntő

Krasznai Anna 10.A 12. hely
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Hatvani István Fizikaverseny döntőjébe jutottak

Krasznai Anna 10.A, Csuha Boglárka 10.B, Nagy Domonkos 8.A
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

A Bakony-Balaton UNESCO Geopark vetélkedője 7-8. osztályosok számára

Domján Dominika 7.A és Fazekas Zsófia 7. A alkotta csapat 4. hely
Felkészítő tanáraik: Németh Rita és Horváth Angéla

* * *

Művészettörténet OKTV döntő

6. hely Vodenyák Alexa 12.D
Felkészítő tanára: Ferge Rita

* * *

Savaria Országos Történelem Tantárgyi Verseny döntője

9. évfolyamos kategóriában I. hely Hosszú Kristóf 9.A
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

 

* * *

Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny országos döntő

Szántó Benedek 12.D 4. hely
Felkészítő tanára: Fonyó Lajos

* * *

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny döntőjébe jutottak

Pontyos Kata 8.A, Nagy Domonkos 8.A, Benczik Boglárka 8.A
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Megyei fizikaverseny

Gimnázium 10. évfolyam
1. hely Krasznai Anna 10.A
Gimnázium 12. évfolyam
1. hely Szántó Benedek 12.D
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Megyei biológiaverseny

G I. kategória:
 1. hely Zsiga András 10.B
 2. hely Gombási Ákos 10.B
 Felkészítő tanáruk: Németh Rita
 3. hely Kocsa János 9.B
 Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella 
G II. kategória:
 1. hely Kiss Orsolya 12.D
 Felkészítő tanára: Németh Rita
 3. hely Polgár Patrik 11.D
 Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Országos angol nyelvi verseny megyei forduló

1-2. hely Bangó Zsófia Lilla 8.A
Felkészítő tanár: Jakabos Barbara

* * *

Orosz OKTV országos döntő

Nagy Nikolett 12.B 4. helyezés.
Felkészítő tanár: Vajas Ildikó

* * *

Fodor József Országos Biológia Verseny

Polgár Patrik 11.D 2. helyezés
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella
Gombási Ákos 10.B 3. helyezés
Felkészítő tanár: Németh Rita
Kocsa János 9.B 4. helyezés
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Ránki György Regionális Történelemverseny Regionális döntő

Hosszú Kristóf 9.A I. helyezést,
Varga Sára 9. A III. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Zomboryné Márkus Andrea

 

* * *

"Tiszán innen-Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny megyei forduló

Szóló kategóriában Varga Sára 9.A és Kató Dorottya 12.D Arany minősítést szerzett.
Felkészítő tanára: Kekkné Horváth Adél

* * *

Lóczy Lajos Földrajz Verseny országos döntőjébe jutott

Gombásy Ákos 10.B
Fellkészítő tanár: Zámbó Zoltán

* * *

XIX. Országos Szilárd Leó Fizikaverseny

Németh Flóra Boróka 12.D az I. kategóriáában 9. helyezést ért el.
Krasznai Anna 10.A a II. kategóriában 2. helyezést ért el.
Krasznai Anna 10.A a XIX. Országos Szilárd Leó Fizikaverseny legjobb leány versenyzője.
Felkészítő tanár: Farkas László

  

* * *

OKTV fizika II. kategória országos döntő

Szántó Benedek 12.D 23. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

A Magyar Vöröskereszt Elsősegély Verseny Területi Döntője

A Vajda Gimnázium csapata 1. helyezést ért el és a megyei döntőbe jutott.
A csapat tagjai: Bene Borbála, Gerencsér Dóra, Tóth Barbara, Varga Sára, Dublecz Dávid 11.D osztályos tenulók.

* * *

Festival d’Italiano

„Versmondás I.” kategória
  II. hely Kiss Réka 10.C
  dicséretben részesült Tódor Kitti 10.C
„Élőbeszéd A” kategória
 III. hely Kiss Réka 10.C
Felkészítő tanáruk: Czibor Anikó

* * *

A Színházi világnap alkalmából rendezett amatőr diákszínjátszó találkozó

Legjobb előadás: Keszthelyi Vajda János Gimnázium színjátszói

2016 szinjatszo

* * *

Kémia OKTV I. kategória országos döntő

Németh Flóra Boróka 12.D 7. hely
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

A Szilárd Leó Országos Fizikaverseny döntőjébe jutottak

Németh Flóra Boróka 12.D, Krasznai Anna 10.A
Felkészítő tanár: Farkas László

* * *

Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny

Gombási Ákos 10.B bejutott az országos döntőbe.
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

Megyei angol nyelvi verseny

9/I. kategóriában:
1. hely Tóth Miklós 9.A
Felkészítő tanára: Németh Zsuzsanna
2. hely Szijj Dániel 9.B
Felkészítő tanára: Szmolár Marianna
4. hely Rajnai Liza 9.C, 5. hely Cserey Adrienn 9.C
Felkészítő tanáruk: Karácsonyi Ágnes

10/I. kategóriában:
3. hely Tódor Kitti 10.C
Felkészítő tanára: Németh Zsuzsanna
6. hely Vincze Berta Róza 10.A
Felkészítő tanára: Molnár Éva Cecília

* * *

Fodor József Országos Biológia verseny

I. korcsoport (9.-10. évfolyam)
1. Gombási Ákos 10.B (felkészítő tanár: Németh Rita)
3. Kocsa János 9.B (felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella)
II. korcsoport (11. évfolyam)
2. Polgár Patrik 11. D (felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella)
9. Lukács Tünde 11. D (felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella)

Az első 4 helyezett április 14-én szóbelin vesz részt, ahol eldől a végső eredmény.

* * *

"Grande Dictée" országos francia helyesírási verseny

Cserey Adrienn 9.C 1. helyezést,
Jedrusák Maja5. helyezést ér el.
Felkészítő tanáruk: Takács Éva

* * *

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny döntőjébe jutottak

A haladók II. kategóriában Csuha Boglárka 10.B, Sisák László Sándor 10.B
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Megyei történelemverseny

Hosszú Kristóf 9.A 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

25. jubileumi Nemzetközi Magyar Matematika Verseny

Németh Flóra 12.D osztályos tanuló 1. díjat nyert
Szántó Benedek 12.D és Sisák Sándor 10.B osztályos tanulók dicséretet kaptak.
Németh Flóra iskolánk történetének eddigi legjobb eredményét érte el. A legjobb speciális matematika tagozatos iskolákkal és a legjobb határon túli diákokkal versenyezve lett 1. díjas.
Felkészítő tanáraik: Fonyó Lajos és Fonyóné Németh Ildikó

* * *

OKTV fizika II. kategória döntőbe jutott

Szántó Benedek 12.D
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

A Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny országos döntőjébe jutottak

Nagy Domonkos 8.A, Tóth Miklós 9.A, Szabó Anna 11.D
Felkészítő tanáruk: Kámán Tibor

* * *

Ránki György Regionális Történelemverseny Megyei forduló eredménye

Hosszú Kristóf 9.A 1. helyezés
Varga Sára 9.A 2. helyezés
Felkészítő tanár: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

A Mikola Sándor Országos Középiskolai tehetségkutató Fizikaverseny 2. fordulójába jutottak:

Krasznai Anna 10.A, Csuha Boglárka 10.B, Losonczi Ákos 10.B, Márk Zsombor 10.B, Sisák Sándor László 10.B
Felkészítő tanáruk: Farkas László
Varga Ákos 9.A
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

* * *

A Zala megyei 7. osztályos fizikaverseny 2. fordulójába jutottak:

Varga Áron 7.A, Kulcsár Roland 7.A, Lajter Márton 7.A
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2. fordulójába jutottak:

Nagy Domonkos 8.A, Benczik Boglárka 8.A, Pontyos Kata 8.A, Tóth Veronika 8.A, Babicsák Blanka 8.A, Gujgiczer Dániel 8.A
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Orosz nyelvi OKTV döntőjébe jutott

Nagy Nikolett 12.B
Felkészítő tanár: Vajas Ildikó

* * *

Zrínyi Ilona Matematika verseny - megyei döntő

2. helyezettMolnár Barna 12.D
3. helyezett Németh Flóra 12.D
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

* * *

OKTV kémia I. kategóriában döntőbe jutott

Németh Flóra Boróka 12.D
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

Lotz János szövegértési és helyesírási verseny - megyei forduló

8. évfolyamon Tóth Veronika 8.A 2. helyezést ért el.
10. évfolyamon Vas Fruzsina 10.A 3. helyezést ért el, és az országos döntőbe jutott.
Felkészítő tanár: Szabó Edit

* * *

Savaria történelemverseny - megyei forduló

I. kategória 9. évfolyam: 1. Hosszú Kristóf 9.A, 2-3. Cséby Róza 9.A, 2-3. Varga Sára 9.A
Felkészítő tanár: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny alkalmazás kategória országos döntőjébe jutott

Tóth Miklós 9.A
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Nemzetközi Magyar Matematika Verseny

Csuha Boglárka 10.B, Sisák Sándor 10.B, Németh Flóra 12.D, Szántó Benedek 12.D osztályos tanulók meghívást kaptak a Nemzetközi Magyar Matematika Verseny Jubileumi 25. döntőjére.
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh IldikóFonyó Lajos

* * *

Varga Tamás matematikaverseny

Nagy Domonkos Máté 8.A megyei 3. hely, az országos döntőbe jutott.
Felkészítő tanár: Schuch Angéla

* * *

Négy Megye Matematika Versenye

Zala megye 12. osztályos csapata 1. helyezést ért el. A csapat tagjai voltak Németh Flóra és Szántó Benedek 12.D osztályos tanulók.
Az egyéni versenyben Németh Flóra5. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

* * *

Georgikon Biológia Tanulmányi Verseny - országos döntő

Országos
- 2. helyezés: Polgár Patrik 11.D
  Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella
- 3. helyezés: Kiss Orsolya 12.D
  Felkészítő tanár: Németh Rita
- 4. helyezés: Kocsa János 9.B
  Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella
- 17. helyezés: Vas Fruzsina 10.A
  Felkészítő tanár: Vass Adrien

* * *

Bolyai Matematikai Csapatverseny Pannónia Körzeti fordulója (területi)

A "Pentaeritrit-tetranitrát" csapat 4. helyezést ért el. A csapat tagjai: Lekics László, Németh Flóra, Szántó Benedek, Kiss Orsolya 12.D
Felkészítő tanár: Fonyó Lajos

 

* * *

Informatikai OKTV alkalmazás kategória 2. fordulójába jutott

Szabó Anna 11.D
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny alkalmazás kategória 2. fordulójába jutott

Tóth Miklós 9.A
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Arany Dániel Országos Matematika Verseny 2. fordulójába jutottak

Denkler Jorgosz 9.A, Dobosi Péter 9.A, Horváth Dominik 9.A, Iglódi Emese 9.A, Kator Balázs 9.A, Tóth Dzsenifer 9.A, Tóth Miklós 9.A
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

Divinyi-Zsoldos Tamás 9.B, Horváth Dávid 9.B, Szita Csaba 9.B, Dancsák Laura 10.A, Krasznai Anna 10.A, Pénzes Dóra 10.A
Felkészítő tanáruk: Dr. Berkéné Várbiró Beáta

Csuha Boglárka 10.B, Dormán Barnabás 10.B, Hegedüs Botond 10.B, Kalu Botond 10.B, Losonczi Ákos 10.B, Markó Máté 10.B, Sisák Sándor 10.B
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Varga Tamás matematikaverseny 2. fordulójába jutottak

Denkler Nikosz 8.A, Nagy Domonkos Máté 8.A, Németh Johanna 8.A, Benczik Boglárka 8.A, Pontyos Kata 8.A
Felkészítő tanár: Schuch Angéla

* * *

Művészettörténet OKTV 2. fordulójába jutottak

Epres Virág 12.B, Gárdos Piroska 11.B, Merics Letícia 12.B, Szigeti Anett 11.C, Városi Rebeka 11.C, Vodenyák Alexa 12.D
Felkészítő tanáruk: Ferge Rita

* * *

Georgikon Biológia Tanulmányi Verseny Országos döntőjébe jutott

Vass Fruzsina 10.A (felkészítő tanár: Vass Adrienn), Kiss Orsolya 12.D (felkészítő tanár: Németh Rita), Kocsa János 9.B (felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella), Polgár Patrik 11.D (felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella)

* * *

Matematika II. kategória - az OKTV 2. fordulójába jutottak

Lekics László 12.D, Molnár Barna 12.D, Németh Flóra Boróka 12.D, Szántó Benedek 12.D, Tóth-Lakits Dalma 12.D
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

* * *

Az OKTV 2. fordulójába jutott

Német nyelv I. kategória: Bangó Adrienn 12.D
Felkészítő tanár: Páncsics Éva
Orosz nyelv: Nagy Nikolett 12.B
Felkészítő tanár: Vajas Ildikó

* * *

Megyei Matematika Verseny

Németh Flóra Boróka 12. D osztályos tanuló 2., Csuha Boglárka 10. B osztályos tanuló 3. helyezést ért el. Németh Flóra Boróka és Szántó Benedek 12. D osztályos tanulók eredményeik alapján bekerültek Zala megye válogatottjába és részt vehetnek a Négy Megye Versenyén.
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Az OKTV 2. fordulójába jutottak

Biológia II. kategória
Ábel Anna 12.D, Kiss Orsolya 12.D, Lukács Eszter 12.D
Felkészítő tanáruk: Németh Rita
Lukács Tünde 11.D, Polgár Patrik 11.D
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

"A 7,5 milliárdoskérdés" országos vetélkedő

A Magyar Természetvédők Szövetsége 2015. évi "A 7,5 milliárdoskérdés" országos vetélkedőjén 7. helyezést ért el a 9.B osztály matek-biosz csapata.
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Az OKTV II. fordulójába jutottak

Kémia I. kategória: Németh Flóra Boróka 12.D
Kémia II. kategória:Kiss Orsolya 12.D
Felkészítő tanáruk: Molnár Eszter

Fizika II. kategória: Németh Flóra Boróka 12.D, Szántó Benedek 12. D
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Náboj Országos Fizika Csapatverseny (Budapest)

A Krasznai Anna, Szörényi Fruzsina, Csuha Boglárka, Sisák Sándor, Márk Zsombor alkotta csapat 4. helyezést ért el.
Felkészítő: Farkas László

* * *

Izsák Imre Gyula Természettudományi Verseny (Zalaegerszeg)

Fizika:
Szántó Benedek 12. D 4. helyezés és különdíjat kapott
Németh Flóra 12. D 6. helyezés
Felkészítő: Farkas László

Matematika:
Szántó Benedek 12. D 4. helyezés
Németh Flóra 12. D 5. helyezés
Felkészítő: Fonyó Lajos

* * *

Szép magyar beszédért vers- és prózamondó verseny

7-8. évfolyam: Töreki Tilda (8.A) 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Szabó Edit
9-12. évfolyam: Kéri Balázs (12.B) 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Bonyhádi Országos KVÍZ vetélkedő

Az iskola csapata V. helyezést szerzett.
A csapat tagjai: Boda Ábel, Gombási Ákos, Illés Gergely.
Felkészítő tanáruk: Markovics György András

A csapat tagjai: Boda Ábel, Gombási Ákos, Illés Gergely, Vágó István KVÍZ professzor társaságában.

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Szabó Edit tanárnő a Vas/Zala megyei forduló tanári fődíját nyerte el.
A 8.A osztály csapata: Benczik Boglárka, Blázsovics Anna, Sebestyén Flóra, Vamper Vera az országos döntőbe jutott.

 2015 bolyai anyanyelvi csv mh

* * *

"Földünkért Világnap" - környezetvédelmi vetélkedő

A Zöldnapi környezetvédelmi vetélkedőn (a BFNP és a Szent András Reumakórház közös szervezésében) a gimnázium csapatai 2. és 3. helyezést értek el.
2. hely: Kocsa János 9.B, Szüts Mátyás 9.B, Vajda Ádám 9.B, Varga Gyula 9.B, Vasvári Áron 9.B
3. hely: Bocskai Boglár 9.B, Dencs Márton 9.B, Hajzer Klaudia 9.B, Karikó Petra 9.B, Merics Mariann 9.B

* * *

A nyár folyamán számos szép tanulmányi eredmény született:

Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok pontversenye

A Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok 2014/2015-ős pontversenyében az alábbi tanulók szép eredményeket értek el.

A matematika pontversenyben a 9. osztályosok között a 10.B osztály tanulói: Csuha Boglárka 7., Sisák László 15., Kaló Eszter 62. és Németh Gergő 67. helyet ért el.
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

A fizika mérési feladatok versenyében Tóth Miklós 9.A osztályos tanuló 13. helyen végzett.
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

A fizika feladatok pontversenyében a 8. osztályosok között Tóth Miklós 2. helyen végzett.
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

A 11. évfolyamosok versenyében Németh Flóra és Szántó Benedek 12.D osztályos tanulók a 7-8. helyen osztoztak, a 12. osztályosok versenyében Marosvári Kristóf a 6-7. helyet szerezte meg.
Felkészítő tanáruk: Farkas László