Sporteredmények - 2015/2016.

Atlétikai Diákolimpia Országos Döntő

Csóti Jusztina 100m 1. hely, 4×100m 4. hely, 4×400m 6. hely
Kusztor Kitti távolugrás 3. hely, 4×100m 4. hely, 4×400m 6. hely
Pálmai Diána 4×100m 4. hely
Veress Virág 4×400m 6. hely
Gárdos Piroska 800m 4. hely, 400m 7. hely
Zarnóczai Zalán 3000m 4. hely
Mezei Gellért 800m 12. hely
Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Íjász diákolimpia

Olimpiai kadett korosztályban Szüts Mátyás 9.B osztályos tanuló országos diákolimpiai bajnoki címet szerzett.

* * *

Párbajtőr Országos Válogató

Gárdos Tamás 9.A 8. helyezést, Cséri Soma 9.C a 10. helyezést érte el. Eredményükkel mindketten a magyar válogatott keretébe kerültek a kadet korcsoportban.

* * *

Megyei Atlétikai Diákolimpia

Gárdos Piroska 800m 1. hely, 1500m 1. hely, 4×400m 1. hely
Zarnóczai Zalán 1500m 2. hely 3000m 1. hely, 4×400m 2. hely
Mezei Gellért 1500m 1. hely 800m 1. hely, 4×400m 2. hely
Csóti Jusztina 100m 2. hely, 200m 2. hely,  4×100m 1. hely, 4×400m 1. hely
Kusztor Kitti 100m 3. hely, távolugrás 1. hely, 4×100m 1. hely, 4×400m 1. hely
Veress Virág távolugrás 2. hely, 4×100m 1. hely, 4×400m 1. hely
Pálmai Diána 4×100m 1. hely, 100m 4. hely
Varga Fanni 100m 3. hely, 4×100m 2. hely, 4×400m 2. hely
Tóth Áron 100m 3. hely, távolugrás 1. hely, 4×100m 2. hely, 4×400m 2. hely
Balaskó Péter 4×100m 2. hely, 100m 4. hely
Dormán Barnabás távolugrás 3. hely, 4×100m 2. hely
Jáni Júlia 4×100m 2. hely, 4×400m 2. hely
Jendrusák Maja 4×100m 2. hely, 4×400m 2. hely
Divinyi Dalma 4×100m 2. hely, 4×400m 2. hely
Dencs Domonkos 3000m 3. hely
Lazaridisz Máté távolugrás 3. hely, 4×100m 2. hely
Zarnóczai Virág 800m 3. hely, 400m 3. hely

* * *

Íjász diákolimpia régiós versenye

Olimpiai kadett korosztályban Szüts Mátyás 9.B osztályos tanuló arany, Bencsik Márk 8.A osztályos tanuló bronzérmes lett.

* * *

Sakk Korcsoportos Rapid Egyéni Bajnokság

U16 Fiú Korcsoport I. helyezett Buzás Bertalan 9.C, VII. helyezett Ács Márton 9. C

 

* * *

Íjász Junior Európa Kupa

Bencsik Márk 8.A és Szüts Mátyás 9.B osztályos tanuló kadett olimpiai csapat kategória 10. hely

* * *

Amatőr kosárlabda diákolimpia országos döntő

V-VI. kategória - leány
IV. hely Keszthelyi Vajda János Gimnázium
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

  

* * *

Kosárlabda Castellum Kupa

V-VI. korcsoportos fiúk
I. hely Keszthelyi Vajda János Gimnázium
A csapat tagjai: Kövér Bálint 12.C, Tóth Levente 12.C, Tringli Dániel 12.C, Bondor Bence 11.D, Horváth Ádám 11.D, Kiss Dániel 11.D, Kláminger Marcell 11.D, Németh Zalán 10.C, Hegedüs Ádám 9.A, Lajter Márton 7.A
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

   

* * *

Sakk „Értékszámos” diákolimpia országos döntő

IV. korcsoport I. hely Ács Márton 9.C
V. korcsoport IV. hely Buzás Bertalan 9.C

 

* * *

Párbajtőr diákolimpia országos döntő

V. korcsoport - csapat:
  2. hely Vajda János Gimnázium (a csapat tagjai: Cséri Soma 9.C, Gárdos Tamás 9.A, Boda Ábel 10.A)
V. korcsoport - egyéni:
  3. hely Cséri Soma 9.C
  6. hely Gárdos Tamás 9.A
VI. korcsoport - csapat:
  3. hely Vajda János Gimnázium (a csapat tagjai: Cziráki Bálint 12.C, Gárdos Tamás 9.A, Cséri Soma 9.C, Boda Ábel 10.A)
VI. korcsoport - egyéni:
  6. hely Cziráki Bálint 12.C

   
Cziráki Bálint Cziráki Bálint, Gárdos Tamás, Cséri Soma, Boda Ábel 
Cséri Soma, Gárdos Tamás, Boda Ábel Gárdos Tamás, Cséri Soma

* * *

Vívás diákolimpia országos döntő

V. korcsoport:
csapat 2. hely Vajda János Gimnázium
egyéni 6. hely Gárdos Tamás 9.A
VI. korcsoport
csapat 3. hely Vajda János Gimnázium

  

* * *

Teremíjász országos bajnokság

Bencsik Márk 8.A 3. helyet szerzett.

* * *

Országos Fedettpályás Junior és Ifjúsági Bajnokság

Juniorok: 
Kusztor Kitti 12.B hármasugrás 2. hely, távolugrás 6. hely, 60m síkfutás 8. hely
Edző: Csikós József
Zarnóczai Zalán 12.B 3000m 10. hely
Ifjúságiak: 
Gárdos Piroska 11.B 800m 4. hely, 400m 11. hely
Edző: Dr. Kardos József

 

* * *

Sakk diákolimpia - körzeti döntő

IV. korcsoport Ács Márton 9.C I. helyezés
V. korcsoport Buzás Bertalan 9.C I. helyezés

 

* * *

Amatőr Kosárlabda Diákolimpia megyei döntő

V-VI. korcsoportban I. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Kiss Orsolya 12.D, Sáfár Anna 12.D, Kendeh-Kirchknopf Lili 12.D, Lukács Eszter 12.D, Gerencsér Dóra 11.D, Lukács Tünde 11.D, Szabó Anna 11.D, Horváth Panna 10.B, Balázs Tamara 10.B.
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

 

* * *

Röplabda Diákolimpia Országos elődöntő

3. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Héri Sára, Hegyi Bianka, Németh Zsöfia,Szedresi Eszter Tóth Luca, Veress Virág, Tóth-Lakits Petra, Sebestyén Flóra, Pálmai Diána,Tóth-Lakits Dalma.
Felkészítő: Porkoláb Dezső, Fehér Tibor

* * *

Amatőr röplabda diákolimpia megyei döntő

1. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Kiss Dániel, Krasznai Zsolt, Tolnai Csongor, Fehér Zsombor, Márton Mihály, Bartha Milán, Czimondor Domonkos, Lazaridisz Máté, Mazzag Tamás.
Felkészítő tanár: Porkoláb Dezső

* * *

Lövészet

Futócél 30+30 lövés - junior fiú: Mácsek Áron 9.A országos bajnok
Futócél 30+30 lövés - ifjúsági fiú: Mácsek Áron 9.A országos bajnok

 

* * *

Íjász terem OB kvalifikációs verseny

Olimpiai kadett korosztályban Szüts Mátyás 9.B 1., Bencsik Márk 8.B 2. helyezést ért el.

* * *

Íjász terem OB kvalifikációs versenye, Budapest Bajnokság

Olimpiai kadett korosztályban Szüts Mátyás 9.B arany, Bencsik Márk 8.B bronzérmes lett.

* * *

Grand Prix pályaíjász versenysorozat

Bencsik Márk 8.A serdülő kategóriában országos bajnoki címet szerzett.

* * *

Teremíjász OB kvalifikációs vereny

Bencsik Márk 8.A osztályos tanuló és Szüts Mátyás 9.B osztályos tanuló kategóriájában aranyérmet szerzett.

* * *

Kung-fu Országos Bajnokság

Horváth Erik 9.A Tradicionális külső erő serdülő fiú egyéni pusztakezes kategória 1. hely

* * *

Megyei Mezeifutó Bajnokság

V. KCS.
Gárdos Piroska: egyéni 2. hely
Csapat (Gárdos Piroska, Varga Fanni, Divinyi Dalma, Jáni Júlia, Jendrusák Maja): 2. hely
IV. KCS.
Péter Benő: egyéni 1. hely
VI. KCS.
Zarnóczai Zalán: egyéni 3. hely
Csapat
(Zarnóczai Zalán, Ábrahám Richárd, Dencs Domonkos, Bartha Milán, Tamási Zoltán, Berta András): 1. hely
Csapat (Kusztor Kitti, Kendeh Lili, Györei Evelin, Albrecht Sarolta): 2. hely
Felkészítő tanár: Csikós József

  

* * *

Országos kung-fu bajnokság

Vaska-Pothárn Ferenc 9.B 2. helyezést ért el.

* * *

Kadet Európa Körverseny

Farkas Csaba 10.A a Kadet Európa Körversenyen párbajtőr fegyvernemben 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Markovics György

* * *

* * *

Pályaíjász Közép Európa Kupa

Bencsik Márk 8.A Hévízen a Közép Európa Kupa pályaíjász vesenyen kadett csapatversenyen negyedik helyen végzett,
Szüts Mátyás 9.B egyéni kadett korosztályban nyolcadik helyen végzett.

* * *

A nyár folyamán számos szép sporteredmény született:

Országos Ifjúsági Atlétikai Bajnokság

Csóti Jusztina 12.C 100 m-es és 200 m-es síkfutásban is 1. helyezést ért el, hármasugrásban a 2. helyen végzett,
Gárdos Piroska 11.B a 800 m-es és az 1500 m-es síkfutásban is a 3. helyen végzett.

Országos Junior Atlétikai Bajnokság

Kusztor Kitti 12.B hármasugrásban a 3. helyen, távolugrásban az 5. helyen és 100 m-es síkfutásban a 6. helyen végzett.

Országos Felnőtt Atlétikai Bajnokság

Csóti Jusztina 12.C 100 m-es síkfutásban a 3. helyen, a 200 m-es síkfutásban a 4. helyen végzett.
Felkészítő tanáruk: Csikós József és Kardos József

  

* * *

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Országos Bajnokság

A serdülő fiúk közt a párbajtőr csapat tagjaként iskolánk diákjai, Gárdos Tamás 9.A és Cséri Soma 9.C osztályos tanulók, a 17 induló csapatból országos második helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Markovics György András
Edzőjük: Borosné Eitner Kinga és Szalai Gyöngyi

* * *

„Jó tanuló - Jó sportoló”

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a nyáron hozta nyilvánosságra az idei „Jó tanuló - Jó sportoló” pályázat nyerteseinek listáját. Iskolánk diákjai közül öten jutottak az országos elismeréshez:
Gárdos Tamás 9.A osztályos tanuló vívás sportágban,
Gárdos Piroska 11.B osztályos tanuló atlétika sportágban,
Tóth-Lakits Petra és Héri Sára 10.A osztályos tanulók röplabda sportágban
és iskolánk volt diákja Horváth Lotti atlétika sportágban

* * *

Strandröplabda Országos Utánpótlás Kupa

U17 korosztályban Tóth-Lakits Petra 10.A és Héri Sára 10.A országos 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám