Sporteredmények - 2016/2017.

Országos junior válogató verseny

Farkas Csaba 11.A 99 indulóból második helyezést ért el.
Cziráki Bálint volt tanítványunk harmadik helyezett lett.

* * *

Kosárlabda Castellum Kupa

V-VI. korcsoportos fiúk
I. hely Keszthelyi Vajda János Gimnázium
A csapat tagjai: Bondor Bence 12.D, Kiss Dániel 12.D, Kláminger Marcell 12.D, Pop Róbert 12.D, Szüts Mátyás 10.B, Rónaky Richárd 10.B, Ács Márton 10.C, Hegedüs Ádám 10.C, Lajter Márton 8.A
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

  

* * *

Íjászat - Budapest Airport Cup

Bencsik Márk 9.A aranyérmes, Szüts Mátyás 10.B ezüstérmes lett.

* * *

Íjászat - Magyarországi GP második forduló

Bencsik Márk 9.A ezüstérmes lett. "A" minősítésű szintet lőtt.

* * *

Szlovénia-Lendva nemzetközi íjászverseny

Szüts Mátyás 10.B aranyérmet szerzett,
Bencsik Márk 9.A bronzérmes lett

* * *

Duna Kupa nemzetközi íjászverseny

Szüts Mátyás 10.B aranyérmet szerzett, kiküldetési szintet lőtt
Bencsik Márk 9.A negyedik lett, "A" minősítési szintet lőtt

* * *

Szlovénia-Kamnik világranglistás íjász verseny - Veronica Cup

Bencsik Márk 9.A és Szüts Mátyás 10.B csapatban aranyérmet szerzett.
Szüts Mátyás 10.B osztályos tanuló ezüstérmet szerzett.

* * *

Vívás Diákolimpia országos döntő

V. korcsoport
Csapat 1. helyezés - a csapat tagjai: Cséri Soma 10.C, Gárdos Tamás 10.A, Cséri Bence 7.A
Egyéni Cséri Soma 10.C VI. helyezés
Edzőik: Szalai Gyöngyi, Eintner Kinga Felkészítő tanár: Markovics György

  

* * *

II. Országos Suli Vívóverseny

Egyéni 11-12. évfolyam Boda Ábel 11.A 2. helyezés
Felkészítő tanár: Markovics György

* * *

Atlétika Megyei Diákolimpia V-VI korcsoport

4×400m leány váltó: Varga Fanni-Divinyi Dalma-Pálfi Lili-Szabó Dominika 1. hely
4×400m fiú váltó: Rónaky Richárd-Dormán Barna-Cseszárik Mátyás-Mezei Gellért 1. hely
4×100m leány váltó: Kubicsek Panna-Laczikó Luca-Divinyi Dalma- Varga Fanni 2. hely
4×100m fiú váltó: Gachályi Mátyás-Dormán Barnabás-Kustos Norbert- Cseszárik Mátyás 2. hely
Mezei Gellért 1500m 1. hely, 800m 1. hely, 400m 3. hely
Zarnóczai Virág 1500m 1. hely, 3000m 1. hely
Divinyi Dalma távolugrás 2. hely
Varga Fanni távolugrás 3. hely
Dormán Barna távolugrás 2. hely
Cseszárik Mátyás távolugrás 3. hely
Kustos Norbert távolugrás 3. hely
Varga Viktória gerelyhajítás 1. hely
Rónaky Richárd 1500m 3. hely, 800m 2. hely
Pálfi Lili 800m 3. hely
Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Megyei Atlétikai Diákolimpia

IV. korcsoport Csíkos Lili 7.A magasugrás 1. hely (országos döntőbe jutott!), távolugrás 6. hely
Balogh Janka 7.A 300m 3. hely
Kántor Piros 7.A 100m 3. hely
Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Megyei Kézilabda Diákolimpia

IV. korcsoportban a Vajda Gimnázium csapata a 3. helyen végzett.
A csapat tagjai: Bertók Hanna, Lukács Mirabella, Csíkos Lili, Balogh Janka, Deme Hanga, Rácz Dominika, Bruncsics Bernadett 7.A, Balogh Blanka, Cserey Mónika 8.A
Kísérő- és felkészítőtanárok: Csikós József, Csíkos László

* * *

Röplabda Diákolimpia országos döntő

Iskolánk csapata 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bartha Milán, Czimondor Domonkos, Mazzag Tamás, Vető András 12.B, Kiss Dániel, Lazaridisz Máté, Márton Mihály 12.D, Cséri Soma, Csoba Attila 10.C
Felkészítő tanár: Porkoláb Dezső

* * *

Sakk Diákolimpia országos döntő

Ács Márton 10.C 4. hely

* * *

Kosárlabda "B" Kategória Leány Diákolimpia Országos Döntő (Pécs)

V-VI. korcsoportban II. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Gerencsér Dóra 12.D, Lukács Tünde 12.D, Szabó Anna 12.D, Bagi Dóra 12.C, Szalai Anna 12.C, Horváth Panna 11.B, Balázs Tamara 11.B, Keller Nikolett 11.A, Pálfi Sára 11.A, Pálfi Lili 9.C
A diákolimpia országos döntő All Star csapatába választották Horváth Panna 11.B osztályos tanulót.
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

    

* * *

Szlovákia-Közép Európa Kupa versenysorozat

Szüts Mátyás 10.B aranyérmet szerzett, Bencsik Márk 9.A 5. lett.

* * *

Íjász évadnyitó verseny Tápiószentmárton

Bencsik Márk 9.A aranyérmet, Szüts Mátyás 10.B ezüstérmet szerzett.

* * *

Megyei sakk diákolimpia

A Vajda János Gimnázium sakkcsapata 2017. március 11-én megrendezett megyei sakk diákolimpián első helyezést ért el. Így bejutott az országos döntőbe.
A csapat tagjai: Tóth Dániel 12.B, Ács Márton 10.C, Buzás Bertalan 10.C, Hegedüs Botond 11.B.

  

* * *

Sportlövő Európa Bajnokság

Mácsek Áron 10.A 10 m futócél 30+30 lövés 3. hely, 10 m futócél 40 vegyes lövés 3. hely

* * *

Amatőr Kosárlabda Diákolimpia megyei döntő

V-VI. korcsoportban I. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Gerencsér Dóra 12.D, Lukács Tünde 12.D, Szabó Anna 12.D, Bagi Dóra 12.C, Szalai Anna 12.C, Horváth Panna 11.B, Balázs Tamara 11.B, Pálfi Sára 11.A, Pálfi Lili 9.C, Keller Nikolett 11.A
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

* * *

Serdülő Atlétikai Fedettpályás Országos Bajnokság

Ötösugrás: Kustos Norbert 11. hely
4×200m váltó tagjaként: Balogh Janka 7. hely
Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Atlétika Ifjusági Fedettpályás OB

60m: Kláminger Bálint 9. hely
200m: Kláminger Bálint 10. hely
4×200m váltó tagjaként: Kláminger Bálint 7. hely
400m: Mezei Gellért 22. hely
800m: Mezei Gellért 9. hely
800m: Zarnóczai Virág 13. hely
1500m: Zarnóczai Virág 12. hely
Felkészítő tanár: Csikós József

* * *

Megyei Kézilabda B kategória

Leány csapat 2. hely
A csapat tagjai: Szabó Anna, Szalai Anna, Lukács Tünde, Varga Fanni, Pupos Lili, Divinyi Dalma, Horváth Fanni, Veress Luca, Tar Kíra

Fiú csapat 3. hely
A csapat tagjai: Szabó Máté, Horváth Soma, Bartha Milán, Mazzag Tamás, Lazaridisz Máté, Ménes Dániel, Czimondor Domonkos, Kovács Dominik

Felkészítő tanáruk:Csikós József

* * *

Futsal megyei döntő

Leány csapat 3. hely
A csapat tagjai: Borda Gréta, Pordán Gréta, Szabó Anna, Szalai Anna, Horváth Panna, Varga Fanni, Szabó Mira, Tar Kíra, Divinyi Dalma, Pálfi Lili

Fiú csapat 2. hely
A csapat tagjai: Gujgiczer Dániel, Horváth Soma, Bartha Milán, Czimondor Domonkos, Cséri Soma, Vető András, Gábor Lénárd, Varga Gyula


Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Röplabda diákolimpia

Gimnáziumunk csapata megyei bajnok lett és az országos döntőbe jutott.
A csapat tagjai: Bartha Milán, Cséri Soma, Csoba Attila, Czimondor Domonkos, Kiss Dániel, Lazaridisz Máté, Márton Mihály, Mazzag Tamás, Vető András
Felkészítő tanár: Porkoláb Dezső

* * *

Sportlövészet

Mácsek Áron 10.A eredményei:
Kisalföld Kupa 2017. I. hely
Országos Bajnokság Futócél 30+30 ifjúsági fiú országos II. hely
Országos Bajnokság Futócél 40 vegyes ifjúsági fiú országos III. hely
Országos Bajnokság Futócél 40 vegyes junior fiú országos III. hely

* * *

Íjászat Terem Országos Bajnokság

Szüts Mátyás 10.B ezüstérmet szerzett, Bencsik Márk 9.A 4. helyen végzett Budapesten a Terem Országos Bajnokságon.

* * *

Párbajtőr kadet európai körverseny

Cséri Soma 10.C a magyar férfi kadet párbajtőrözők között a pozsonyi kadet európai körversenyen 3. helyezést ért el

 

* * *

Kung-fu és wushu magyar bajnokság

A 2016. évi kung-fu és wushu magyar bajnokságon magyar bajnoki címet nyert küzdelemben Csoba Attila 10.C.

* * *

Megyei Asztaltenisz Diákolimpia

Szita Csaba 10.B megyei 1. helyezés, bejutott az országos versenyre.

* * *

A kategóriás Röplabda Megyei Diákolimpia

Fiúk: 1. hely
A csapat tagjai: Bartha Milán 12.B, Cséri Soma 10.C, Csoba Attila 10.C, Czimondor Domonkos 12.B, Francesco Gasbarri 11.A, Kiss Dániel 12.D, Lazaridisz Máté 12.D, Márton Mihály 12.D, Mazzag Tamás 12.B, Vető András 12.B

Lányok: 1. hely
A csapat tagjai: Bernáth Éva 9.A, Csótár Anna 11.A, Horváth Panna 11.B, Keller Nikolett 11.A, Kizmus Luca 9.C, Sebestyén Flóra 9.A, Divinyi Dalma 10.C, Tóth-Lakits Petra 11.A, Veress Luca 11.B

Testnevelő: Porkoláb Dezső

  

* * *

Golf Junior Tour by Tommy Hilfiger

Vaszkó Eszter 12.B országos 2. hely
Vaszkó Zsombor 9.C orszagos 3. hely

* * *

Megyei Mezei Futás

V. korcsoport – lányok
Egyéni: Zarnóczai Virág 2. hely
Csapat: 1. hely. A csapat tagjai: Zarnóczai Virág, Divinyi Dalma, Pálfi Lili, Varga Fanni, Jáni Júlia

V. korcsoport – fiúk
Egyéni: Mezei Gellért 1. hely
Csapat: 1. hely. A csapat tagjai: Mezei Gellért, Rónaky Richárd, Arany Barnabás, Kláminger Bálint, Dormán Boldizsár, Kustos Norbert

VI. korcsoport – lányok
Egyéni: Gárdos Piroska 2. hely
Csapat: 2. hely. A csapat tagjai: Gárdos Piroska, Vaszkó Eszter, Juhász Bianka, Varga Bettina, Gáspár Barbara

VI. korcsoport – fiúk
Csapat: 1. hely. A csapat tagjai: Dormán Barnabás, Tóth Áron, Bartha Milán, Tóth Ágoston, Gönye Levente

Felkészítő tanáruk: Csikós József

   
     

* * *

Sportlövő Diákolimpia

Zala megyei Sportlövő Diákolimpián jól szerepeltek a gimnázium sportlövői, és bejutottak a november 12.-ei országos döntőbe, melyet Gödöllőn fognak megrendezni.

Mácsek Áron Bence 10.A légpisztoly 40 lövés I. helyezés
Csali Alma 11.C légpisztoly 40 lövés II. helyezés
Illés Gergely 11.B légpuska 20 lövés III. helyezés
Mazzag Tamás 12.B légpuska 20 lövés II. helyezés
Tóth Ágoston 12.B légpuska 20 lövés IV. helyezés
Györei Evelin 12.B légpuska 20 lövés II. helyezés

* * *

XIV. Országos Ifjúsági Honvédelmi Verseny

A Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Czimondor Domonkos 12.B, Tóth Ágoston 12.B, Hegedűs Botond 11.B és Illés Gergely 11.B, aki egyéni lövészetben országos II. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Markovics György András

* * *

Íjász OB

Tápiószentmártonban OB kvalifikációs versenyen Szüts Mátyás 10.B arany, Bencsik Márk 9.A bronzérmet szerzett íjászatban. Az OB versenyen Szüts Mátyás2., Bencsik Márk 4. helyen végzett.

* * *

Íjászat Közép Európa Kupa

Szüts Mátyás 10.B bronzérmet, Bencsik Márk 9.A osztályos tanuló ötödik helyet szerzett Belgrádban a Közép Európa Kupa összesített versenysorozatának döntőjében.

* * *

Pályaíjász Budapest Bajnokság

Olimpiai kadett kategóriában Szüts Mátyás 10.B arany, Bencsik Márk 9.A ezüstérmet szerzett.

* * *

Íjász Közép Európa Kupa

Bencsik Márk 8.A a Közép Európa Kupa zágrábi fordulóján bronzérmet szerzett.