Tanulmányi verseny eredmények - 2016/2017.

"Legyél Te is Informatikus! - A kihívás" - országos programozó verseny

Iskolánk "Kockák" csapata a 4-10. helyen végzett.
A csapat tagjai: Tóth Miklós, Varga Ákos, Kator Balázs 10.A, felkészítő tanár: Kámán Tibor 

* * *

Regionális matematikaverseny – Baranya, Somogy, Tolna, Zala megye (5-6., 7-8. évf.) - Zala megyei forduló és a regionális döntő

Lajter Márton 8.A megyei 11. hely

* * *

„Tiszán innen, Dunán túl” - Országos Népdaléneklési Verseny

Lakatos Viktória és Kiss Réka 11.C ezüst minősítést ért el.

* * *

XXIII. Latinovits Zoltán Országos Vers- és Prózamondó Találkozó

Kiss Réka 11.C I. helyezést ért el.

* * *

A Magyar Vöröskereszt Zala Megyei Szervezete által rendezett elsősegélynyújtó verseny

Vöröskeresztes ismeretek kategória 1. helyezés
Gyakorlati kategória 2. helyezés
Résztvevők: Bene Borbála 12.D, Gerencsér Dóra 12.D, Dublecz Dávid 12.D, Tóth Barbara 12.D, Varga Sára 12.D
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny országos döntő

Szabó Anna 12.D 6. helyezés
Felkészítő tanár: Kámán Tibor

 

* * *

Román - Magyar Előolimpiai Fizikaverseny

Krasznai Anna 11.A bekerült a magyar csapatba
Felkészítő: Farkas László

* * *

Országos Elsősegély-ismereti Verseny 2017 döntőjébe jutott

A KÖBHÁMOK csapata: Belovári Júlia 10.B, Merics Mariann 10.B, Targuba Rita 10.B

* * *

Hatvani István Fizika Verseny 2016/2017

Az országos 10-es döntőbe jutott: 
Lajter Máton 8.A 
Kocsis Kitti 8.A
Nagy Domonkos 9.A

II. kategória:
országos
11. Balogh Blanka 8.A
16. Kulcsár Roland 8.A
17. Molnár Fanni 8.A
19. Scheffer Sára 8.A
20. Varga Áron 8.A
22. Kató Gergely 8.A
28. Leposa Tímea 8.A

IV. kategória:
34. Divinyi-Zsoldos Tamás 10.B
38. Kántor Balázs 10.B
41. Sümegi Janka 10.B
41. Vaska-Pothárn Ferenc 10.B
44. Varga Kristóf 10.B

Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella, illetve Farkas László

* * *

Duna Kupa nemzetközi íjászverseny

Szüts Mátyás 10.B aranyérmet szerzett, kiküldetési szintet lőtt
Bencsik Márk 9.A negyedik lett, "A" minősítési szintet lőtt

* * *

Savaria Országos Történelemverseny döntő

Hosszú Kristóf 10.A a II. kategóriájában országos 9. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Arany Dániel Matematika Verseny országos döntő

Nagy Domonkos 9.B 2. díj
Arany Barnabás 9.B 3. díj
Bogdán Lilla 9.B országos 31. hely, Leoni Marco 9.B országos 51. hely
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Megyei középiskolai fizika verseny

9. évfolyam: Nagy Domonkos 9.B 1. hely
11. évfolyam: Krasznai Anna 11.A 1. helyCsuha Boglárka 11.B 3. hely
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Szitakötő folyóirat országos mese- és versíró pályázata

Szántó Virág Veronika 10.A 2. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Művészettörténet OKTV országos döntő

Nagy Luca Sára 11.A 14. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Ferge Rita

* * *

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny országos döntő

Arany Barnabás 9.B 10. hely
Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

 

* * *

Teleki Pál Kárpát-medencei földrajz-földtan verseny megyei döntő

Kondorosy Botond 7.A 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Horváth Angéla

* * *

Megyei biológiaverseny

G I. kategória (Az első 15 helyezettből 13 vajdás diák!)
1. Denkler Jorgosz Dominik
2. Kocsa János
3-6. Horváth Dominik Iván, Gárdos Tamás, Vasvári Áron, Merics Mariann

G II. kategória (Az első 12 helyezettből 11 vajdás diák!)
1. Lukács Tünde
2. Gerencsér Dóra
3. Asbóth Barbara
4. Polgár Patrik
5. Bondor Bence
6. Szörényi Fruzsina

Felkészítő tanárok: Bertáné Kövesdi Gabriella, Vass Adrien, Németh Rita

* * *

Elsősegélynyújtó verseny területi forduló

A Magyar Vöröskereszt Zala Megyei Szervezete 46. alkalommal rendezte meg a felmenő rendszerű elsősegélynyújtó verseny területi fordulóját Zalaegerszegen. A 14 csapat 3 korcsoportban, 4 baleseti szimulációs helyszínen és 2 elméleti helyszínen mérte össze tudását. A verseny végeredménye:
Ifjúsági kategóriában
1. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata 12.D - 383p.
A csapat tagjai: Bene Borbála 12.D, Gerencsér Dóra 12.D, Tóth Barbara 12.D, Varga Sára 12.D, Dublecz Dávid 12.D
2. helyezett a Keszthelyi Vajda János Gimnázium csapata 10. B – 367 p.
A csapat tagjai: Belovári Júlia 10.B, Karikó Petra 10.B, Merics Mariann 10 B, Nemes Vivien 10.B, Targuba Rita 10 B
Az első helyezett csapat jutott a megyei döntőbe.
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Hevesy György kémia verseny megyei forduló

Varga Áron 8.A 3. hely
Felkészítő tanára: Németh Rita

* * *

Tudomány diákkörök XVII. Kárpát-medencei Konferenciája (TUDOK)

Molekuláris és sejtbiológia szekcióban Polgár Patrik 12.D 4. helyezés
Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

XX. Országos Szilárd Leó fizikaverseny

Krasznai Anna 11.A az Eötvös Loránd Fizikai Társulat, az Energetikai Szakgimnázium és Kollégium, valamint a Szilárd Leó Tehetséggondozó Alapítvány által rendezett XX. Országos Szilárd Leó fizikaverseny I. kategóriájában 14. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Fizika OKTV döntő

Krasznai Anna 11.A a fizika II. OKTV döntőjében 19. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Ránki György Regionális Történelemverseny döntője

Hosszú Kristóf 10.A I. helyezést, Varga SáraIII. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Pázmány Péter Egyetem olasz írásbeli pályázata

Tódor Kitti 11.C I. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Czibor Anikó

* * *

Olasz Fesztivál

Kiss Réka 11.C prózamondás kategóriában I. helyezést, könnyűzene egyéni kategóriában II. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Czibor Anikó

* * *

"Grande Dictée" országos francia helyesírási verseny

Holéczy Laura Anna 10.C 6. helyezést ért el.

* * *

A Színházi Világnap alkalmából rendezett vetélkedő

Boda Ábel és Tóth Zoltán a legjobb férfiszínészeknek járó oklevelet kapták.
Ferencz Melinda tanárnő a bemutatott négy darabért a legjobb rendezésért járó díjat kapta. Kiválóan szerepelt még: Németh Tamás, Szládovics Katica, Kéri Anna, Epres Tamás, Bruncsics Bálint.

* * *

Dr. Szentágothai János Biológia Verseny - országos döntő

6. Polgár Patrik 12.D
12. Gerencsér Dóra 12.D
13. Lukács Tünde 12.D
15. Bondor Bence 12.D
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Művészettörténet OKTV döntőjébe jutott

Nagy Luca Sára 11.A
Felkészítő tanára: Ferge Rita

* * *

Megyei angol nyelvi verseny

Cserey Adrienn 10.C 10/1. kategóriában 1. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Karácsonyi Ágnes

* * *

"Az én Pannóniám" középiskolások Kárpát-medencei vers- és prózamondó találkozója

Kiss Réka 11.C osztályos tanuló a Szekszárdi Garay János Gimnázium által szervezett "Az én Pannóniám" középiskolások Kárpát-medencei vers- és prózamondó találkozóján arany minősítést és fődíjat kapott.
A versenyen Szabó Edit tanárnő lett a legeredményesebb felkészítő.

Cikk a versenyről a teol.hu-n

* * *

Savaria Országos Történelemverseny döntőjébe jutott

Hosszú Kristóf 10. A
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Fodor József Országos Biológia verseny

9-10. korcsoport:
1. Kocsa János 10.B
Felkészítő: Bertáné Kövesdi Gabriella

11. korcsoport:
1. Gombási Ákos 11.B
Felkészítő: Németh Rita

12. korcsoport:
7. Lukács Tünde 12.D, 7. Polgát Patrik 12.D
Felkészítő: Bertáné Kövesdi Gabriella

 

* * *

NyelvÉSZ országos anyanyelvi verseny megyei döntője

Petik Ákos 7.A 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny országos döntőjébe jutottak

Arany Barnabás, Bogdán Lilla, Leoni Marco, Nagy Domonkos 9.B osztályos tanulók.
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny országos döntőjébe jutott

Szabó Anna 12.D
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

László Gyula Regionális történelemverseny

Hosszú Kristóf 10.A II. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Országos Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjébe jutott

Krasznai Anna 11.A
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei döntő

Fazekas Zsófia 8.a 5. hely
Felkészítő tanára: Rónaky Attila
Nagy Domonkos 9.b 3. hely
Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Ránki György Regionális Történelemverseny Döntőjébe jutottak

Hosszú Kristóf 10.A, Varga Sára 10.A
Felkészítő tanáruk: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

OKTV fizika II. kategória döntőjébe jutott

Krasznai Anna 11.A
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Öveges József Kárpát-medencei Fizika verseny 2 fordulójába jutott

Varga Áron 8.A
Felkészítő: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Savaria országos történelem verseny 2016/2017 megyei forduló

Hosszú Kristóf 1.A 2. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

X. Dürer Országos Fizika Csapatverseny

A X. Dürer Országos Fizika Csapatversenyen Krasznai Anna 11.A a 3. helyezett csapat tagja volt.
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

A Szilárd Leó Fizikaverseny második fordulójába jutottak

Krasznai Anna 11.A és Csuha Boglárka 11.B
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Varga Tamás Országos Matematikaverseny

A 3. fordulóba jutott: Varga Áron 8.A
Felkészítő tanára: Rónaky Attila

* * *

Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia-környezetvédelmi verseny országos döntő

II. kategória: 7. hely - Kocsa János 10.B
III. kategória: 12. hely - Polgár Patrik 12.D
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Mikola Sándor Országos fizikaverseny II. fordulójába jutottak

Babicsák Blanka, Benczik Boglárka, Gujgiczer Dániel, Horváth Barnabás, Németh Johanna, Pontyos Kata, Tóth Veronika, Epres Tamás, Nagy Domonkos, Szabó Dominika, Szigeti Barnabás, Leoni Marco

* * *

Dürer Verseny - Matematika D+ kategória Országos Döntő

Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola tanulóiból álló csapat tagjaként Csuha Boglárka 11.B 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Georgikon Biológai Tanulmányi Verseny Országos Döntő

1. Polgár Patrik 12.D
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella
8. Vas Fruzsina 11.A
Felkészítő tanár: Vass Adrien
9. Kocsa János 10.B
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Négy Megye Matematika Versenye

Zala megye 11. osztályos csapata 1. helyezést ért el. A csapat tagjai voltak Csuha Boglárka és Sisák Sándor 11.B osztályos tanulók.
Az egyéni versenyben Csuha Boglárka 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

  A zalai csapat: Csuha Boglárka, Sisák Sándor (Kh. Vajda G.), Szinyéri Bence (Nk. Batthyány G.), Németh Ciprián, Berke Martin, Gergály Szabolcs (Zeg. Zrínyi G.)

* * *

Megyei történelem verseny - „Magyar történelmi családok”

1. helyezett Hosszú Kristóf 10.A
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Élet- és környezettudományi Tematikus Konferencia döntőjébe jutott

A Kutató Diákok Országos Szövetsége által szervezett Élet- és környezettudományi Tematikus Konferencián a TUDOK Kárpát-medencei döntőjébe jutott 2. helyen Polgár Patrik 12.D osztályos tanuló.
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

A "Játsszunk Bartókot! Bartókkal-Bartókról" Országos vetélkedő második fordulójába jutott

A 7.A osztály csapata: Bruncsics Bernadett, Cserép Anna, Deme Hanga, Gosztola Gréta, Polgárdi Kinga, Rácz Dominika és a
9.A csapata: Bernáth Éva, Blázsovics Anna, Bondor Petra, Kéri Anna Katica, Lekics Krisztina, Németh Johanna
Felkészítő tanáruk: Kekkné Horváth Adél

* * *

László Gyula Regionális Történelemverseny

Hosszú Kristóf 10.A a László Gyula Regionális Történelemverseny középdöntőjében 9 megye tanulói közül a 6. helyet szerezte meg és a döntőbe jutott.
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea

* * *

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny alkalmazás kategóriában második fordulóba jutott

Kató Gergely 8.A, Salamon Ádám 8.A
Felkészítő tanáruk: Kámán Tibor
Benczik Boglárka 9.A
Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny második fordulójába jutott

Nagy Domonkos 9.B, Szabó Anna 12.D
Felkészítő tanáruk: Kámán Tibor

* * *

Általános iskolások országos angol nyelvi versenye második fordulójába jutott

Scheffer Sára 8.A
Felkészítő tanára: Németh Zsuzsanna
Petik Ákos 7.A
Felkészítő tanára: Karácsonyi Ágnes

* * *

Bonyhádi Kvízelítő verseny

Iskolánk csapata 6. helyezést ért el. A csapat tagjai: Rádóczy Petra 11.C, Gombási Ákos 11.B, Boda Ábel Péter 11.A
Felkészítő tanáruk: Markovics György

* * *

Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny országos döntőjébe jutott

2. kategória: Kocsa János 10.B 3. kategória: Polgár Patrik 12.D
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Az Európai Unió Természettudományos Diákolimpiai Csapat Válogató Országos gyakorlati döntőjébe jutott

Kocsa János 10.B
Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Bolyai Matematika Csapatverseny Pannónia körzeti forduló

3. helyezett lett a Csuha Boglárka, Sisák Sándor, Ángyán Patrik, Németh Gergő;
5. helyezett lett a Kalu Botond, Markó Máté, Rajnai Tamás, Dormán Barnabás
összetételű 11. B osztályos csapat.
Felkészítő tanáruk, Fonyóné Németh Ildikó is díjazott tanár lett.

* * *

Művészettörténet OKTV második fordulóba jutottak

Gárdos Piroska 12.B, Kaló Eszter 11.B, Nagy Luca 11.A, Szabó Klaudia 12.C, Városi Rebeka 12.C
Felkészítő tanáruk: Ferge Rita

* * *

Varga Tamás Országos Matematikaverseny II. fordulójába jutottak

Merekva Gusztáv 7.A
Felkészítő tanára: Dr. Berkéné Várbiró Beáta
Kulcsár Roland 8.A, Lajter Márton 8.A, Varga Áron 8.A
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila

* * *

Informatika OKTV I. kategóriában a második fordulóba jutott

Szabó Anna 12.D
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Georgikon Biológia Tanulmányi Verseny országos döntőjébe jutottak

Englert Dóra Fanni 11.C, Vas Fruzsina 11.A
Felkészítő tanáruk: Vass Adrien
Polgár Patrik 12.D, Kocsa János 10.B
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Biológia OKTV 2. fordulójába jutottak

Gombási Ákos 11.B, Illés Gergely 11.B, Zsiga András 11.B
Felkészítő tanáruk: Németh Rita
Polgár Patrik 12.D
Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Fizika OKTV második fordulójába jutott

Krasznai Anna 11.A
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

OKTV matematika II. kategóriában a második fordulóba jutott

Krasznai Anna 11.A
Felkészítő tanára: Dr. Berkéné Várbiró Beáta

* * *

Az Arany Dániel Matematika Verseny 2. fordulójába jutottak

II. kategória: Epres Tamás 9.B, Nagy Domonkos 9.B, Arany Barnabás 9.B, Bogdán Lilla 9.B, Merics Ferenc 9.B, Leoni Marco 9.B, Frigyesi Máté 9.B, Szigeti Barnabás 9.B, Németh Bence 9.B
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

I. kategória: Szabó Dominika 9.B, Varga Veronika 9.B, Helbert Adrienn 9.B
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

* * *

A Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategória II. fordulójába jutottak

Merics Ferenc 9.B, Varga Ákos 10.A
Felkészítő tanáruk: Kámán Tibor

* * *

Dr. Szentágothai János Biológia Verseny

32 gimnázium 121 versenyzője közül a 27 fős országos döntőbe jutott:
Gerencsér Dóra 12.D, Lukács Tünde 12.D, Bondor Bence 12.D, Polgár Patrik 12.D
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Megyei matematika verseny

Arany Barnabás 9.B 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos
Csuha Boglárka 11.B 3., Sisák Sándor 11.B 5. helyezett lett.
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó
A két 11. osztályos tanuló bekerült a Zala megyei válogatottjába és képviseli iskolánkat a 4 megye versenyén Pécsen.

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén a 7.A osztályos tanulók csapata 13. helyezést ért el.
Tagjai: Baracskay Anna Katica, Kondorosy Botond, Pontyos István és Simon Bence.
Felkészítő tanáraik: Hinger Tamás és Szabó Edit

* * *

Tarka lepke, kis mese megyei vers- és mesemondó verseny

Kiss Réka 11.C 2. helyezést ért el.

2016 tarka lepke

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Pannónia körzetének (Dunántúl) 9. évfolyamos versenyében iskolánk 9.A osztályának több csapata is az élvonalban végzett (9., 10., 12. helyen 103 induló közül).
Az országos döntőbe jutott a Pontyos Kata, Mészáros Sarolta, Kéri Anna alkotta csapat.
Felkészítő tanár : Szabó Edit

* * *

Szép magyar beszédért vers- és prózamondó verseny

7-8. évfolyamos kategóriában Bruncsics Bernadett (7.A.) 2. helyezést ért el.
9-12. évfolyamos kategóriában Kiss Réka (11.C) 1. helyezést, Töreki Tilda (9.A) 2. helyezést, Tóth Martin (10.A) 3. helyezést ért el. Hefler Flóra (9.C) különdíjban részesült.
Kiss Réka és Töreki Tilda felkészítő tanára Szabó Edit, Bruncsics Bernadetté és Tóth Martiné Hinger Tamás, Hefler Flóráé Szmolár Marianna volt.

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny regionális forduló

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny regionális fordulóján (Zala és Vas megye) 1. helyezést ért el és az országos döntőbe jutott a 7.A osztályos tanulók alkotta csapat.
Tagjai: Baracskay Anna Katica, Kondorosy Botond, Pontyos István és Simon Bence.
Felkészítő tanáruk: Hinger Tamás

* * *

Zöldnapi vetélkedő

A Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház és a Balatonfelvidéki Nemzeti Park Igazgatósága által hatodszor megrendezett Zöldnapi vetélkedőn a 9-10. évfolyamos Zala megyei középiskolások között a Keszthelyi Vajda János Gimnázium I. csapata1. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bocskai Boglár 10.B, Hajzer Klaudia 10.B, Merics Mariann 10.B, Nemes Vivien 10.B, Targuba Rita 10.B
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

"Egy mondat a zsarnokságról" megyei verseny

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett "Egy mondat a zsarnokságról" című megyei versmondó versenyen
Kiss Réka 11.C 1. helyezést, Töreki Tilda 9.A 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Szabó Edit