Tanulmányi verseny eredmények - 2012/2013.

Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny - Országos Döntő

Tóth-Lakits Dalma 9.D Alkalmazói kategória - II. korcsoport 3. helyezés

Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Tanulói siker matematikából

Németh Flóra Boróka 9.D osztályos tanuló ez évi eredményei alapján a 8 fős magyar csapat tagjaként a nyáron részt vehet egy lengyelországi matematika versenyen és egy ahhoz kapcsolódó táborozáson.

Felkészítő tanára: Fonyó Lajos

* * *

Zöld Szemfüles Természetismereti Vetélkedő

Horváth Patrícia 7.A, Krasznai Anna 7.A, Markó Zsófia 7.A csapat országos 9. helyet ért el
Héri Sára 7.A, Szörényi Fruzsina 7.A, Zombory Dóra 7.A csapat országos 12. helyet ért el
Németh Loretta 7.A, Tóth Kincső 7.A, Vas Fruzsina 7.A csapat országos 17. helyet ért el

Felkészítő tanáruk: Vass Adrien

* * *

Megyei német nyelvi verseny

Gorzó Fruzsina 9.C 2. hely
Horváth Zita Zsófia 9.C 3. hely
Felkészítő tanáruk: Páncsics Éva

* * *

Irinyi János Országos Kémiaverseny

Németh Flóra 9.D országos 16. hely
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

Megyei angol nyelvi verseny

Ferenczi Kata 10.D 1. hely
Felkészítő tanára: Szita-Rázsi Anna
Ábel Anna 9.D 1. hely
Felkészítő tanára: Jankovics Borbála

* * *

Megyei biológiaverseny

Pörzse Bence 12.B 2. hely
Felkészítő tanára: Németh Rita

* * *

Bakony-Balaton Geopark Vetélkedőjáték

Molnár Rebeka 7.A - Vincze Berta 7.A 9. hely
Patronáló tanár: Horváth Angéla
Pénzes Dóra 7.A - Németh Loretta 7.A 13. hely
Patronáló tanár: Németh Rita

* * *

Eötvös József középiskolai szónokverseny országos döntője

Kéri Balázs 9.B 8. hely
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Nemes Tihamér OITV alkalmazás kategória

Tóth-Lakits Dalma 9.D 32. hely
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Curie Kémia Emlékverseny

Németh Flóra 9.D országos 8. hely
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaverseny

Szántó Benedek 9.D országos döntőjében 33. hely
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Olasz Nemzeti Matematika Olimpia

Fonyó Viktória 11.D 2. hely
felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája

Szörényi Fruzsina 7.A országos 2. hely
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

* * *

Megyei fizikaverseny

Szántó Benedek 9.D 3. hely
Marosvári Kristóf 10.B 2. hely
Pohl József 12.D 2. hely
Sisák Mária Anna 12.D 3. hely
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Járási szövegértő verseny

Szörényi Fruzsina 7.A 2. hely
Héri Sára 7.A 3. hely
Felkészítő tanáruk: Szabó Edit

* * *

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei forduló

Vas Fruzsina 7.A 1. hely
Felkészítő tanára: Szabó Edit

* * *

Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny

Tóth-Lakits Dalma 9.D országos 3. hely

* * *

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

Szántó Benedek 9.D megyei 1. hely, országos 16. hely
Németh Flóra 9.D megyei 2. hely, országos 23. hely
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

Fonyó Viktória 11.D megyei 1. hely, országos 8. hely
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Országos Szilárd Leó Fizikaverseny

Sisák Mária Anna 12.D országos 8. hely
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Fizika OKTV döntő

Sisák Mária Anna 12.D 3. hely
Felkészítő tanára: Farkas László

 

* * *

Gróf Festetics György Helyismereti Diákkonferencia

Cséby Flóra 10.C 1. hely
Kiss Vivien 10.C 2. hely
Felkészítő tanáruk: Vajas Ildikó

* * *

Tiszán innen - Dunán túl országos népdaléneklési minősítő verseny megyei forduló

Augusztinyi Dániel 11.D kiemelt arany minősítés
Kató Dorottya 9.D arany minősítés
Kató Dorottya 9.D - Zakár Brigitta 9.B kisegyüttes kategóriában arany minősítés
Felkészítő tanáruk: Kovács-Illyés Mónika

* * *

Színházi világnap alkalmából rendezett amatőr diákszínjátszó találkozó

Augusztinyi Franciska 9.D legjobb női mellékszereplő
Sáringer-Kenyeres Péter 9.D legjobb férfi mellékszereplő
Felkészítő tanáraik: Ferencz Melinda, Jankovics Borbála

* * *

Versek Gróf Festetics György korából - szavalóverseny

Lovas Rebeka 9.B 2. helyezés

* * *

Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája

Szörényi Fruzsina 7.A országos döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

* * *

Matematika OKTV döntő

Sisák Mária Anna 12.D 3. hely
Felkészítő tanára: Rónaky Attila

Fonyó Viktória 11.D 44. hely
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonferencia

Németh Flóra 9.D fizikából a feladatmegoldó versenyen 1. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Mikola Sándor Fizikaverseny

Szántó Benedek 9.D döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

A 36. Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázaton és találkozó

Tóth Roland 12,D tanulmány kategóriában arany minősítést nyert
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Arany Dániel Matematika Verseny országos döntőjébe jutott

Németh Flóra 9.D, Szántó Benedek 9.D, Tóth-Lakits Dalma 9.D
Felkészítő tanáruk: Fonyó Lajos

* * *

Kutató Gyerekek Tudományos Konferencia regionális fordulóba jutott

Szörényi Fruzsina 7.A
Felkészítő tanára: Szörényi Zoltán

* * *

Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny országos döntőjébe jutott

Tóth-Lakits Dalma 9.D
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Ránki György Középiskolai Regionális Történelmi Verseny

Király Máté 11.B megyei 3. hely
Felkészítő tanára: Varga Sz. Gábor

* * *

Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Vas Fruzsina 7.A országos 2. hely
Felkészítő tanára: Szabó Edit

* * *

Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonferencia feladatmegoldó verseny

Németh Flóra és Szántó Benedek fizika tantárgyból,
Kretzer Anna Rebeka és Varga Rebeka Terézia kémia tantárgyból országos döntőbe jutott
Felkészítő tanáraik: Molnár Eszter és Farkas László

* * *

Grande Dictée francia helyesírási verseny

Kiss Anikó 12.C országos 10. hely
Felkészítő tanára: Takács Éva

* * *

Országos Szilárd Leó Fizikaverseny

Sisák Anna Mária 12.D országos döntőbe jutott
Marosvári Kristóf 10.B dicséretet kapott
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Kanadai Nagykövetség által meghirdetett versfordító verseny

Kiss Anikó 12.C 1. hely
Sass Vivien 12.C 3. hely
Felkészítő tanáruk: Takács Éva

* * *

Kárpát-medencei diákírók, diákköltők 36. irodalmi pályázata

Az országos döntőbe (Sárvári írótábor) jutott:
Zrubecz Szilvia
 12.D
Tóth Roland
 12.D
Felkészítő tanáruk: Hinger Tamás

* * *

Nemzetközi Magyar Matematika Verseny

Németh Flóra 9.D 2. díj
Felkészítő tanára: Fonyó Lajos

Fonyó Viktória 11.D 2. díj
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

Sisák Anna Mária 12.D dicséret
Felkészítő tanára: Rónaky Attila

* * *

Fizika OKTV

Sisák Mária Anna 12.D döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Országos Logo Verseny

Tóth-Lakits Dalma 9.D az országos döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Molnárné Riskó Erzsébet

* * *

Kavics Kupa

Fonyó Viktória 11.D országos 2. hely
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Irinyi János Kémiaverseny

Németh Flóra 9.D az országos döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Molnár Eszter

* * *

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny - alkalmazás kategória

Tóth-Lakits Dalma 9.D az országos döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Verseny

Sisák Mária Anna 12.D dicséret 5. hely
Pohl József dicséret 7. hely
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Sisák Mária Anna 12.D 2. hely
Felkészítő tanára: Rónaky Attila

Szántó Benedek 9.D 3. hely
Felkészítő tanára: Fonyó Lajos

* * *

Implom József helyesírási verseny országos döntője

Zrubecz Szilvia 12.D 2. hely
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Regionális Olasz Nyelvi Verseny, döntő

Pickó Anna 11.D 1. hely
Felkészítő tanára: Horváth Angéla
Kozma Antónia 12.C 2. hely
Felkészítő tanára: Czibor Anikó

A Vajda János Gimnázium a legjobb felkészítő iskola.

* * *

Wass Albert versmondó verseny

Lovas Rebeka 9.B 1. helyezett
Felkészítő tanára: Szabó Edit

* * *

Lotz János helyesírási verseny

Vas Fruzsina 7.A megyei 4. hely
Felkészítő tanára: Szabó Edit

* * *

Angol-Német-Francia Nyelvi és Országismereti Verseny

Kiss Anikó 12.C 5. kategória országos 5. hely
Rapolthy Carmen 12.C 6. kategória országos 4. hely
Felkészítő tanáruk: Vajas Ildikó

Pikó Zsolt 11.C 5. kategória országos 4. hely
Felkészítő tanára: Páncsics Éva

* * *

Matematika OKTV döntőjébe jutott:

Fonyó Viktória 11.D
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

Sisák Mária Anna 12.D
Felkészítő tanára: Rónaky Attila

* * *

Francia nyelvi verseny

Kiss Anikó 12.C megyei 1. hely, országos 2. hely
Rapolthy Carmen 12.C megyei 2. hely, országos 3. hely
Sass Vivien 12. megyei 3. hely, országos 9. hely
Nyolcas Bence 12.C megyei 4. hely, országos 10. hely
Gaál Gergő 11.D megyei 2. hely, országos 13. hely
Felkészítő tanáruk: Takács Éva

* * *

Az Országos Logo Verseny második fordulójába jutott:

Tóth-Lakits Dalma 9.D
Felkészítő tanára: Molnárné Riskó Erzsébet

* * *

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny

Zrubecz Szilvia 12.D megyei 1. helyezett, a döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Hinger Tamás

* * *

Regionális olasz nyelvi verseny döntőjébe jutott:

Kozma Antónia 12.C, 
Gárdos Flóra 12.C, 
Hegedűs Kata 12.C
Felkészítő tanáruk: Czibor Anikó

Pickó Anna 11.D
Felkészítő tanára: Horváth Angéla

 * * *

Az Egészségünkre elnevezésű rendezvényen 3. helyezést elért csapat:

Takács Jada (csapatkapitány), Sáringer Péter, Kenyeres Bence, Koszorús Bianka, Lázár Gyopárka

* * *

A „MŰKINCSLELTÁR” elnevezésű internetes kampány-játék fődíját nyerte el

Toppantó Bertalan Szilveszter 11.D

* * *

Történelem OKTV döntőjébe jutott

Tatár Attila 12.C
Felkészítő tanára: Fülöp Erika

* * *

Négy megye matematika versenye

1.hely: Fonyó Viktória 11. D
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

3. hely: Sisák Mária Anna 12.D
4. hely: Pohl József 12.D
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila

A csapatversenyben Zala megye 2. helyezett lett.

(Sajtóhír a zaol.hu. oldalon...)

* * *

A Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (alkalmazás kategória) második fordulójába jutott

Tóth-Lakits Dalma 9.D
Felkészítő tanára: Kámán Tibor

* * *

A Varga Tamás matematikaverseny második fordulójába jutott

Németh Gergő 7.A
Szabó Bence 7.A
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

* * *

Arany Dániel Matematikaverseny 2. fordulójába jutott tanulók

Kezdők II. kategória

Név Osztály Felkészítő tanár
Németh Flóra 9.D Fonyó Lajos
Ángyán Márk 9.B Dr. Berkéné Várbíró Beáta
Szántó Benedek 9.D Fonyó Lajos
Tóth-Lakits Dalma 9.D Fonyó Lajos
Lekics László 9.D Fonyó Lajos
Bacskay Viktor 9.B Dr. Berkéné Várbíró Beáta
Tamási Zoltán 9.D Fonyó Lajos

Haladók II. kategória

Név Osztály Felkészítő tanár
Patai Tímea 10.D Dr. Berkéné Várbíró Beáta
Mihalik Gábor 10.B Rónaky Attila
Marosvári Kristóf 10.B Rónaky Attila

* * *

Fizika OKTV második fordulójába jutott

Sisák Mária Anna 12.D
Pohl József 12.D
Felkészítő tanáruk: Farkas László

Fonyó Viktória 11.D
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Biológia OKTV második fordulójába jutott

Krejcziner Nóra 12.D
Felkészítő tanára: Dr. Fehérváryné Horváth Katalin

Kocsis Anita 11.D
Felkészítő tanára: Németh Rita

* * *

Dürer verseny döntőjébe jutott

Fizikából:
Pohl József 12.D
Sisák Mária Anna 12.D
Farkas Bence 11.B
Felkészítő tanáruk: Farkas László

Matematikából:
Fonyó Viktória 11.D
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

MOL Junior Freshhh Komplex Természettudományi Vetélkedő

Sisák Mária Anna (12.D), Krejczinger Nóra (12.D) és Fonyó Viktória (11.D) tanulókból álló csapat 2. helyezést ért el.
Patronáló tanár: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Bolyai matematika csapatverseny

2. helyezett csapat: Dancsák Laura 7.A, Tóth-Lakits Petra 7.A, Zámbó Lili 7.A, Pénzes Dóra 7.A
5. helyezett csapat: Szabó Bence 7.A, Farkas Csaba 7.A, Németh Gergő 7.A, Nagy Luca 7.A
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

Bolyai anyanyelvi csapatverseny

4. helyezett csapat: Zámbó Lili 7.A, Tóth-Lakits Petra 7.A, Vincze Berta 7.A, Tavaszi Anna 7.A
5. helyezett csapat: Németh Loretta 7.A, Zombory Dóra 7.A, Dancsák Laura 7.A, Farkas Csaba 7.A
6. helyezett csapat: Horváth Patrícia 7.A, Pálfi Sára 7.A, Holczer Olivér 7.A, Szabó Máté 7.A
Felkészítő tanáruk: Szabó Edit

* * *

Idegen nyelvi fesztivál

Angol modern ének kategória
2. helyezést ért el: Baráth Barbara 10.A, Koszorús Bianka 10.A, Kutasi Bence 10.A
Felkészítő tanáraik: Kovács-Illyés Mónika, Szmolár Marianna

Angol klasszikus ének kategória
1. helyezést ért el: Augusztinyi Dániel 11.C
Felkészítő tanáraik: Kovács-Illyés Mónika, Németh Zsuzsanna

Angol musical kategória
2. helyezést ért el: Horváth Eszter 10.C, Szigeti Eszter 10.C
Felkészítő tanáraik: Kovács-Illyés Mónika, Dr. Fehérváryné Horváth Katalin

* * *

Megyei matematikaverseny

Évfolyam Helyezés Tanuló Felkészítő tanár
9. 1. Németh Flóra Boróka (9.D) Fonyó Lajos
  2. Szántó Benedek (9.D) Fonyó Lajos
11. 1. Fonyó Viktória (11.D) Fonyóné Németh Ildikó
12. 1. Sisák Mária Anna (12.D) Rónaky Attila
  2. Pohl József (12.D) Rónaky Attila

* * *

Matematika OKTV második fordulójába jutottak

Sisák Mária Anna 12.D
Pohl József 12.D
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila

Fonyó Viktória 11.D
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

MOL Tehetségtámogató Program

A MOL Tehetségtámogató Program 2012-es pályázatán tudomány kategóriában Fonyó Viktória 11.D osztályos tanuló díjazott lett.

* * *

Történelem OKTV második fordulójába jutottak

Tatár Attila 12.C
Felkészítő tanára: Fülöp Erika

Kocsondi Gábor 11.D
Felkészítő tanára: Tóthné Villányi Márta

* * *

Eötvös Kollégium Országos Matematika Verseny

Fonyó Viktória 11.D 1. helyezés
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Területi népdaléneklési verseny

Szörényi Fruzsina (7.A) arany fokozat
Kató Dorottya (9.D) arany fokozat
Augusztinyi Dániel (11.C) arany fokozat
Zakár Brigitta (9.B) arany fokozat
Kéri Balázs (9.B) ezüst fokozat
Kozinszky András (10.B) ezüst fokozat

Felkészítő tanáruk: Illyés Mónika

* * *

Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok 2011-2012-es pontversenye

Fonyó Viktória 11.D osztályos tanuló a 2011/2012-es tanév B-jelű matematika feladatok versenyében 2. helyezést ért el, valamint a fizika elméleti versenyében dicséretben részesült.
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó

Sisák Anna Mária 12.D osztályos tanuló a 2011/2012-es tanév fizika elméleti versenyében dicséretben részesült
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Európai országok matematika versenye

Az európai országok németországi matematika versenyén Fonyó Viktória 11.D osztályos tanuló a magyar csapat tagja volt. A Kangaroo Competition tesztversenyen legjobb magyarként 2. lett, míg a Verbellinsee Competition csapetversenyt maximális pontszámmal Magyarország nyerte.
Felkészítő tanára: Fonyóné Németh Ildikó